Windows 10 Mobile Yayınlandı!

Samsung Galaxy S10 5G

Windows 10 Mobile Yayınlandı!

Microsoft, birbirinden bağımsız yazılan işletim sistemini (pc, tablet ve cep telefonu) birleştirip evrensel uygulama niteliğinde tek bir bütünleşik sisteme dönüştürme çalışmalarını yürütüyor, Windows 10 sistemi ile bu köklü değişikliklere giderek büyük ölçüde bu altyapıyı hazırladı. Özellikle mobil dünyada artan rekabet yine Google’ın açıkladığı “mobil sorgulama sayısı pc sorgulamasını geçti” sözleri mobilin geleceğini gözler önüne serdi.

Mart 2020 tarihi Windows 10 mobile için çok verimli bir ay olarak ortaya çıktı, çok sık geliştirme ve market üzerinde yoğun uygulama yayınları yer aldı. Ayrıca Windows Insider (Önizleme) programına katılım sağlayarak, mobile yapısının ilk çıkışı ile birlikte test ve raporlama ile insider programının gelişimine katkıda bulunmaya çalıştım. Şu andaki son versiyon Windows 10 Mobile 10586.164 yapısını da test etme imkanım oldu, muazzam gelişim göstermiş bu yapı ile Windows Phone 11 stabilitesi ve hızını yakalanmış durumda.

Mart 2020’de bu kadar stabil sistem geldiğinden dolayı bu ay bir süpriz gerçekleşerek sistemin verilmesini bekliyoruz, kasım ve aralık aylarında verilmesi beklenen sistem çıkan pürüzlerle sürekli ertelenmişti fakat sistem çalışmasında büyük ölçüde istikrar yakalanmış ve final sürümün yayınlanmasına artık an meselesi gözüyle bakılır hale gelmiştir. Zaten şu an alınan üst segment cihazlar ile birlikte Windows 10 Mobile yüklü sistem olarak gelmekte ve ilk düzeltme updatesi de yayınlanmış durumdadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir