Bursa Tekstil Firmaları Ekonomiye Güç Katıyor

firalar-sağlık-haber.jpg

Bursa Tekstil Firmaları Ekonomiye Güç Katıyor

Bursa tekstil firmaları, ülkemizin önemli gelir kaynakların olan tekstil sanayisinde parmakla gösteriliyor. Ciddi oranlarda ihracat yapan firmalar, yurtdışı tanıtımlarını da aksatmıyor. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından tertiplenen Bursa Tekstil Şov Fuarı, dünyanın saygın markalarını ağırlıyor. 4 Nisan’a kadar devam edecek olan fuarı dünyanın çeşitli ülkelerinden 400 tekstilci takip ediyor.

Sayıları 100’e yaklaşan Bursa tekstil firmaları fuarda aktif olarak yer alıyor. 2020 koleksiyonlarının sergilendiği fuarda büyük ölçekli anlaşmalar imzalanıyor. Yabancı iş adamları tarafından büyük ilgi gösterilen fuar, Bursa sanayisinin tanıtımına önemli katkıda bulunuyor. Bu yıl ikinci düzenlenen fuar, her sene daha kurumsal bir yapıya bürünüyor.

Bursa Tekstil Firmaları Kalitelerini Gösteriyor

İstanbul, Denizli, Gaziantep, İzmir, Adıyaman, Bartın, Adana ve Mersin gibi illerle birlikte tekstil sanayisinin yükünü çeken Bursa tekstil firmaları, kaliteleri ile beğeni topluyor. Nitelikli ürün üretmelerine rağmen tanıtım çalışmalarının yetersizliği nedeniyle hak ettikleri düzeye ulaşamıyor. Bunun farkında olan BSTO ile Uludağ Tekstilciler Birliği fuar projesi ile sanayicilerin önünü açıyor. Katılımların sürekli artması ve ileriye dönük anlaşmaların yapılması fuarın meyvesini vermeye başladığını gösteriyor.

Ticaret Bakanlığı’nın büyük destek verdiği fuar aracılığı ile daha fazla firmaya ulaşan Bursa tekstil firmaları yurtdışındaki fuarlara katılmayı da ihmal etmiyor. Son olarak Paris fuarında kendisini gösteren tekstilciler, müşteri sayılarını da arttırıyor. Bir milyon çalışanı ile istihdamda önü çeken Bursalı tekstilcilerin yeni anlaşmalarla birlikte işçi alımı yapacağı da belirtiliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir