Lenovo Z6 Pro İncelemesi

Lenovo Z6 Pro

Lenovo Z6 Pro İncelemesi

Tablet ve notebook sektörünün en tutulan markalarından birisi olan Lenovo, yeni telefon efsanesi Lenovo Z6 Pro ile çağ atlatıyor. Yediden yetmişe tüm teknoloji meraklılarının nefesini tutarak beklediği telefon artık görücüye çıktı. En sıradışı özelliği 100 megapiksel kamerası olan akıllı telefonu yakından tanıyalım.

Lenovo Z6 Pro Özellikleri

Lenovo Z6 Pro 6.39 inç ölçüsünde bir ekranı ile kullanım rahatlığı sunuyor. Süper Amoled olan ekran, Full HD çözünürlüğü ile canlı bir görüntü vadediyor. Lenovo teknolojisinin bir parçası olan parmak izi ile 0.13 saniye içerisinde telefon kullanıma hazır hale geliyor. Lenovo Z6 Pro Snapdragon 855 işlemci içeriyor. Oldukça güçlü olan işlemciyi 12 GB RAM takip ediyor. 512 GB kapasitesindeki hafızaya bir de hafıza kartı desteği eklenince kullanıcılar depolama probleminden kurtuluyor.

Lenovo Z6 Pro Kameraları Göz Kamaştırıyor

Lenovo’nun son modelinin herkeste merak uyandıran özelliği ise şüphesiz kamerası oluyor. Telefon toplamda 5 adet kamera bulunuyor. Bu kameralardan birincisi ön kısımda yer alıyor ve 32 megapiksel ölçeğinde fotoğraf çekebiliyor. Lenovo Z6 Pro ön kamerasında otomatik şekilde yüzlerdeki pürüzleri gideren yapay zeka devreye giriyor.

Telefonun 4 kamerası ise arka sağ kısımda alt alta diziliyor. Kameralar; 48 MP, 16 MP, 8MP ve 2 MP çözünürlüğü içeriyor. Telefonda 100 megapiksel çözünürlüğünde bir kamera bulunmuyor. Ancak geliştirilen özel yazılım ile işlemcisinin desteğini alan Lenovo Z6 Pro fotoğrafları 100 megapiksel kalitesine ulaşıyor. Telefon henüz ülkemizde satışa sunulmadığından fiyatı bilinmiyor. Ancak Çin’deki başlangıç fiyatının 2600 TL olması, vergilerle beraber telefonun fiyatının üst düzeyde olacağını gösteriyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir