Protez saç ekimi nasıl yapılır?

Protez saç ekimi

Protez saç ekimi nasıl yapılır?

Günümüzde pek çok farklı teknikle uygulanan Protez Saç Ekimi, kişinin saç kaybına yönelik yapılan bir çalışma olup, yanlış teknik kullanıldığında sergilediği yapay bir görsellik ile estetik görünümü daha kötü şekilde etkilemektedir. Bugün birçok güzel salonunda yapılan bu uygulama, Uzakdoğu ülkelerinden temin edilen protezler ile ucuza imal edilmekte ama kişilerin verim almaması sağlanmaktadır. Bu ülkelerde Protez Saç Ekimi için kullanılan saç tipi hep aynıdır ve seri üretimle meydana getirildiği için kişiye uygunluk sağlamamaktadır. Yapılan Protez Saç çalışması kesinlikle kişiye özel olmalı ve kişinin saç yapısına uygunluk gösteren kalıpta %100 insan saçından üretilmiş olması gereklidir. Piyasada gördüğünüz protez saçların çoğu Çinlilerin saçlarından olup, arasına farklı materyallerde eklenmiştir. Ancak Uzakdoğu ülkelerinde yaşayan kişilerin saç telleri dünya standardına göre daha kalın ve koyu renk kapsadığı için ülkemizdeki saç kaybına uğrayan bireylere uygunluğu söz konusu bile değildir.

Ülkemizde uzman hekimler denetiminde Protez Saç Ekimi üretimini yapan profesyonel firmalar olup, bu firmaların ürettiği protezler ile hekimlerimiz gerçek saçtan ayırt edilmesinin oldukça zor olduğu başarılı çalışmalara imza attığını bilmelisiniz. Bu nedenle Protez Saç veya saç ekimi gibi operasyonlarınızda uzman sağlık kuruluşlarını tercih etmeniz gerek görsellik gerekse sağlığınız bakımından oldukça önem teşkil etmektedir. Eğer saçlarınız tamamen dökülmemiş ve verici alanınız yani ense kökü bölgenizde yerli düzeyde saçlarınız varsa hekimlerin sizlere kalıcı yöntem olan saç ekimini önereceğini bilmelisiniz. Bu sayede saç kaybınız geri kazandırılacak ve eski saçlı halinize geri dönebileceksiniz. Ancak kalıcı geri dönüşümsüz bir işlem istemiyor ya da tamamen saç kaybına uğramışsanız, sizler için bugün su geçirgen alt yapıyla üretilen Protez Saç Ekimi uygulaması oldukça ideal bir seçim olacaktır.

Alt yapısı tamamen deriyle üretildiği gibi su ve hava geçirme özelliğiyle üretilen Protez Saç uygulamaları mevcuttur. Ancak sizler su ile hava geçirgenliğini sağlayan yöntemi kullanmanız saç deriniz açısından oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra tercih edeceğiniz Protez Saç Ekimi ile bağlantılı şekilde 1 yıldan 4 yıla kadar sorunsuz kullanım yapabilirsiniz. Ayrıca saç teknisyenleri tarafından sizlere önerilen aralıkta protez bakımını yaptırdığınızda bu kullanım süresi daha da uzayabilmektedir. Sağlığınızı yakından ilgilendiren uygulamalarda yapmanız gereken en ucuza ihtiyacınızı gidermek değil sağlığınıza uygun şekilde bu uygulamayı yaptırmak olmalıdır. Protezin kişinin başına yapıştırılmasında kullanılan solüsyon ciddi boyutta önem taşımaktadır. Kalitesi düşük bir yapıştırıcı kişiye çeşitli deri hastalığı olarak geri döneceğini bilmelidir. Bu nedenle saç kaybınızın oranı doğrultusunda düzgün ölçü alınmasından kaliteli işçiliğe varana dek her hususun önem taşıdığı Protez Saç Ekimi işleminde alanında uzman hekimlerden yardım almanız, hem size doğal bir estetik görüntü sağlayacak hem de sağlığınızı en ufak şekilde tehdit edecek bir unsur barındırmayacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir