Özel Değirmen Anaokulu

Özel Değirmen Anaokulu

Özel Değirmen Anaokulu

Kahramanmaraş Özel Değirmen Anaokulu sevgi ilkesi temeline dayalı olarak çocuklarımızın bilişsel, duygusal, sosyal ve psikomotor gelişimlerine uygun eğitim vermektedir. Okul öncesi eğitim kurumların yalnızca bilgi aktaran ya da yalnızca çocukların bakımını sağlayan yerler olmadığını düşünüyor, çocuklarımızı araştırmaya ve yaratıcılığa yönlendirecek zevkli ve eğlenceli programlarla eğitimi sevdirmeyi planlıyoruz.

Amacımız,kendisine güvenen,sorumluluk duygusu kazanmış,doğayı ve kitapları seven, yaratıcı çevresiyle olumlu ilişkiler kurabilen, soru sorma alışkanlığını edinmiş, mutlu ve huzurlu çocuklar yetiştirmektir. Eğitim programlarımız bu amaç doğrultusunda hazırlanmış olup,mesleğini seven,deneyimli ve konusunda uzman eğitmenlerimiz tarafından uygulanmaktadır. Okul öncesi çocuklarımızın gelişim aşamaları göz önünde tutularak,bu aşamaları sağlıklı bir biçimde tamamlayabilmeleri için çeşitli konular aracılığıyla hazırlanan eğitim programımız ek aktivitelerle desteklenmiştir. Her ek aktivite kendi dalında uzman öğretmenlerce verilmektedir.

Çocuklar eğitim kurumumuzda doğum tarihleri ölçü alınarak yaş gruplarına göre sınıflandırılmakta ancak bireysel farklılıkları nedeniyle de eğitimsel olarak tek tek ele alın maktadır. Gelişimsel tarama testleri ve bilgi envanterleriyle incelenen çocuklarımızın aileleri ile bu konuda periyodik olarak bilgilendirilmektedir. Eğitim programımızdaki temel ilkemiz “Etkin Öğrenme”ye süreklilik getirebilmektir.Çocuklarımızın teorik olarak eğitilmesine yaparak ve yaşayarak öğrenme ile katkıda bulunulmaktadır. Drama, deney, oyun, çevre gezileri gibi pratik bilgi sağlayan aktivitelere ağırlık verilmektedir.

Kahramanmaraş Özel Değirmen Anaokulu

Kahramanmaraş Özel Değirmen Anaokulu Merkez Onikişubat ilçesi Mimar Sinan Mahallesi‘nde Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yanında iki yıl önce açılmıştı. Özel Değirmen Anaokulu, Kahramanmaraş anaokulları içinde eğitim kalitesi ile önplana çıktı. Kahramanmaraş devlet anaokulları kontenjanlarının kısıtlı olmasından dolayı, veliler çocuklarını özel anaokullarına göndermek zorunda kalıyorlar. Özel anaokulu arayan Kahramanmaraşlı velilerin en çok dikkat ettiği konu, şefkat dolu bir okul. Bunun yanında anaokulu fiyatlarına da dikkate den veliler bir dizi kriterin ardından çocukları için anaokulunu seçiyorlar.

Kahramanmaraş özel anaokulu

Kahramanmaraş Onikişubat Özel Değirmen Anaokulu, şehirdeki diğer anaokullarından birkaç yönden ayrılıyor. Şehrin en kalabalık ilçesinin en merkezi konumunda kapalı 1000 metrekarelik alanda inşa edilmiş olan Kahramanmaraş Özel Değirmen Anaokulu, bahçesi ve oyun alanlarıyla da velilerin ve çocukların ilgi odağı oluyor. Kahramanmaraş anaokulu arayışına girenlerin okulumuza gelerek eğitim ve şefkat yuvamızı yerinde görmelerini arzu ediyoruz.

https://degirmenanaokulu.k12.tr

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir