Eğitimcilerimiz


H. Bircan Tavas Yalçın

1982 İstanbul doğumlu. Lise de Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü’nü bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Okul Öncesi Eğitim Merkezleri’nde sınıf öğretmenliği ve yönetici yardımcılığı yaptı. 2-6 yaş arası otizm ve yaygın gelişimsel bozukluğu olan çocukların kaynaştırma eğitimlerinde yer aldı. 2001 SHÇEK Erken Çocukluk Gelişimini Destekleme Projesinde gönüllü olarak çalıştı. Bilişsel müdahale programı, özel öğrenme güçlüğü olan çocukların eğitilmesi, davranış sorunlarıyla baş etme yolları, oyun temelli etkinlikler, otizm ile ilgili çeşitli workshop ve seminerlere katıldı. 2009 yılında PORTAGE Erken Çocukluk Erken Eğitim Programı’na katılarak Portage uygulayıcısı ünvanını aldı. Eylül 2005 tarihinden beri TODEV Rehabilitasyon ve Terapi Merkezinde bireysel eğitim uzmanı olarak görev yapmaktadır.2011 Haziran ayından beri kurum Müdürlüğünü yürütmektedir.

;

Tuba Gezici

1985 İstanbul doğumlu. Çocuk Gelişimi mezunu. Anne-çocuk eğitimi aldı. 2004′ten bu yana özel eğitim alanında çalışmalarını sürdürmekte, Aralık 2008′den bu yana TODEV Rehabilitasyon ve Terapi Merkezi’nde grup eğitimcisi olarak görev yapmaktadır.

;

Türkan Hüseyin

1978 Bulgaristan doğumlu. 2001 Episkop Konstantin Preslavski Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümünde mezun oldu. Episkop Konstantin Preslavski Üniversitesinde Okul Yönetimi üzerine yüksek lisansını tamamladı. Mezun olduktan sonra Okulöncesi Eğitim Merkezlerinde sınıf öğretmenliği yaptı. 2004-2009 yıllarında özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde görev aldı. Ocak 2010 tarihinden beri TODEV Rehabilitasyon ve Terapi Merkezinde bireysel eğitim uzmanı olarak görev yapmaktadır.

;

Pırıl Tezcan

1987 İstanbul doğumlu. 2009 yılında Okan Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu. Lisans eğitimi boyunca edindiği teorik bilgilerini çeşitli anaokulları ve rehabilitasyon merkezlerinde çalışarak pratiğe dönüştürme imkanı buldu. Alanıyla ilgili çeşitli seminerlere katıldı. 2009-2010 yılları arasında rehabilitasyon merkezlerinde çalıştı. Ekim 2010 tarihinden beri TODEV Rehabilitasyon ve Terapi Merkezinde bireysel eğitim uzmanı olarak görev yapmaktadır.

;

Vaide Börūhan

Lisede Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünü bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünü onur öğrencisi olarak tamamladı.Okul öncei eğitim kurumlarında 1990-2011 yılları arasında sınıf öğretmenliği ve idarecilik görevlerinde bulundu.Öğretmenlik yaptığı sınıflarda kaynaştırma eğitimi alan öğrencilerle de çalıştı.Çocukların gelişimleriyle ilgili çeşitli eğitim ve seminerlere katıldı.Şubat 2012 tarihinden beri TODEV Rehabilitasyon ve TERAPİ Merkezinde bireysel eğitim uzmanı olarak görev yapmaktadır.

;

Melis Sever

1986 Balıkesir /Bandırma doğumlu. Lisede Spor Bölümü ve psikolojisinden mezun oldu. Ardından Kocaeli Üniversitesi ‘Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulunda ’Spor Yöneticiliği ve Beden Eğitimi bölümünü bitirdi.Uzmanlık alanını Engelli Çocukların Spor ve Eğitimi üzerine tamamladı ve alanıyla ilgili çeşitli seminerlere katıldı.Milli Eğitim Bakanlığı’nın açmış olduğu Engelli Çocuklarda Sporun Önemi ile Eğitilebilir Engelli Çocuklarda Beden Eğitimi ve Spor Aktivitelerinin Ruhsal Uyum Düzeylerine Etkisi ( The effect of physical education and sport activities on the psychological adaptation level of the educable retarded childeren ) Programlarına katıldı.2009-2010 Yılları arasında Devlet Kadrosunda bedeb eğitimi öğretmenliği yaptı. 2011 yılından itibaren Otistik Çocuklarda Eğitimi veren kurumlarda, spor öğretmeni olarak çalışmaktadır.

 

 

İLKAY DİKMEN (Dil ve Konuşma Terapisti)

 

 2005 yılında Illinois Universitesi’de, Kinesiyoloji lisans programını tamamlamıştır. 2010 yılında, Anadolu Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Dil ve Konuşma Terapistliği Yüksek Lisans Programını (DİLKOM) tamamlayarak “Uzman Dil ve Konuşma Terapisti” unvanını almıştır. Halen doktora eğitimine aynı ana bilim dalında devam etmektedir.  Uzmanlık eğitimi süresince Anadolu Üniversitesi-DİLKOM, Osman Gazi Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ve Florence Nightingale Hastanesi’nde klinik stajını tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi, DİLKOM’da 500 saat süpervizyonlu klinik uygulaması yapmıştır. Kekemelik, otizm, artikülasyon bozuklukları, motor konuşma sorunları ve gecikmiş dil-konuşma gibi sorunlarda hizmet veren İlkay Dikmen, dil ve konuşma bozuklukları alanında çeşitli sertifika ve uygulayıcı belgelerine sahiptir. Bunun yanında pek çok eğitim seminerine, çalıştaya ve kongreye katılmıştır. 2010 yılından beri resmi ve özel çeşitli kurumlarda çocuk, ergen ve yetişkinler yönelik dil ve konuşma terapisi alanında hizmet vermektedir. Dil ve Konuşma Bozuklukları Uzmanları Derneği ve Ses, Konuşma ve Yutma Bozuklukları Derneği’ne üyedir.

 

Çalışmaları: Demographic Measures of Voice Patients, 12th Congress of the International Clinical Phonetics and Linguistics Association, İstanbul, 2008;  Verbal Fluency for Age, Gender and Education : A Pilot Study for Normative Data for Adult Turkish Speakers, Science of Aphasia, Kuşadası, 2009; Türkçe Sözcük Başı Pozisyondaki /l, r/ Seslerinin Akustik Özelliklerinin incelenmesi, 6. Uluslarası Katılımlı Dil ve Konuşma Bozuklukları Kongresi, Eskişehir, 2011


Erotik Hikaye Ensest Hikaye